

- Одмах, на почетку, на плаветнилу фотографије насловне стране, испод назива блога, крупнијим словима исписао сам и јасан мото. – причам будућем блогеру о редоследу настајања „физиономије“ (изгледа) мојег блога, објашњавајући му и усмеравајући га да погледа екран, где пише: Блогови на „ОсвемуПодЛупом“ планирано је да буду благо осенчени личним и породичним печатом, до непрепознатљивости. Садржај постова интуитивно биран у оквиру обичне свакодневице, требало би да подстичу све намернике на спонтане коментаре и интеракцију, који се без „строге“ форме претачу из теме у тему а „лупом“ бар мало издвојене и назначене. Е, сад, видећемо: колико и докле?! – пријатно ме изненадила и његова промишљена љубопитљивост.

- Свиђају ми се наслови, понекад је довољно само њих да прочиташ, намах буде радозналост... – „блогер у покушају“ (по)мало хвали мој блог, а помало се труди да покаже и своје читалачке опсервације.
Интернет, друштвене
мреже, нова технологија..., поменимо овде и њих, пружају веома велике
могућности, али, ако
се правилно користе. Међутим, најчешће није то случај, млади људи се „зезају“, „блеје“, „цијуучу“, „ћаокају“... (Но, најбоље да се сада
уздржим од придиковања и примедбовања о „урушавању“ матерњег језика.) Фејсбук предњачи у претераном „шаренилу“ – „фејзбучење“! Твитер би
могао то да ублажи, јер и замишљено је да служи (и) као „мали блог“, мада је прилично изражена „фејсбукизација“ (?!) и на твитеру.
Блог се мање прати и чита, и још мање пише (постује),
јер треба показати и разумевање и писменост и знање и умешност и велику вољу у
истрајавању изван зоне све
погубније опште и естрадне „површности“. Блогери спадају у „врсту“ која осећа значај очувања
језика; постују и они „слободније“ али воде рачуна о равнотежи: истовремено
ослушкују језик свакодневице и поштују мишљење лингвиста... Гледано
из другог, необичнијег, угла: колико блогера, толико и начина блог
изражавања, па и већа могућност блог избора!

Нема коментара:
Постави коментар